Yıldızeli Mutlu Son Masaj Zuhal

Yıldızeli mutlu son masaj İnsan hayatının en güzel varlıkları olan bebeklerimiz sağlıklı büyümesini sağlamak için her türlü fedakârlıkları yapmaktan kaçınmayız. Bebeklere uygulanan masaj teknikleri, onların sağlıklı gelişimlerini tamamlamaları açısından çok önemlidir. Uygulamaların doğru yapılması bebekler için faydalıdır.

Yanlış yöntemlerle yapılması ise bebeklere zarar verebilecektir. Bebeklere uygulanacak tekniklerin neler olduğu, bebeklerin hangi bölgelerine yapılması gerektiğini bilmek önem taşır. Yıldızeli mutlu son masaj . Bebeklere masaj yapılacağı zaman, bebeğin kolunu havaya doğru kaldırın ve omuz bölgesinden bilek kısmına doğru, elinizle sıvazlayarak kollarına uygulama yapabilirsiniz. Her iki koluna sırayla yapabilirsiniz. Parmakları için, elini açarak tüm parmakları sırayla ovuşturulur. El içi ve el üstü parmaklara doğru ovularak yapılmalıdır. Bebeğin bacaklarına yapılacak uygulamalar için, bebeğin bacağı yukarıya doğru kaldırılır ve elle ovularak yapılır.

Bu hareketler kalça bölgesinden ayaklara doğru yapılmaktadır. Ayak bileklerinden de kalçalara doğru tekrarlanır. Bebeğin karın bölgesine yapılan masaj uygulamaları, bebeğin sindirim sisteminin çalışmasına, gaz sorununu giderilmesine, kabızlık sorun varsa giderilmesi ve rahatlamasına neden olmaktadır. Uygulama karın bölgesinden bacaklara doğru kum çeker gibi hareket ettirilerek yapılır.